P
U
S
C
P
S
N
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Vstupní strana | Česky
13.07.2024 - 14:12 CET Přihlášení uživatele
 Pouze ve vybrané rubrice
 Hledání i v textu článku
 Hledání i v seznamu příloh

 

 

 

Obec > Fotogalerie > Fotogalerie 2009

Tisk Řadit podle data vložení sestupně Řadit podle data vložení vzestupně Řadit podle nadpisu sestupně Řadit podle nadpisu vzestupně Zpět
Zobraz / Skyj

Výtvarné odpoledne - smalty

V lednu se ženy věnovaly smaltům. S velkým zaujetím zkoušely novou techniku a jak se jim to povedlo vidíte na fotografiích.


Zobraz / Skyj

ČEKÁRNA A INFORMAČNÍ TABULE

Oprava autobusové čekárny a vybudování nové informační tabule byly další dvě akce, které se podařily uskutečnit v roce 2009. Starosta děkuje všem občanům Štipoklas, kteří na těchto akcích pracovali ve svém volném čase.


Zobraz / Skyj

Loučení s prázdninami 2009

O prázdninách nám počasí nepřálo, a tak loučení s prázdninami proběhlo až 26.9.2009. Tentokrát nebyl žádný závod, ale bylo 20 stanovišť na hřišti, kde si děti zkusily svoji obratnost, prokázaly svoje znalosti a dovednosti a doufáme, že se také pobavily.Zúčastnilo se 50 dětí, a tak byla vítaná každá pomocná ruka. Děkujeme všem, kteří zábavný den připravovali, i těm kteří pomáhali na stanovištích nebo zajišťovali pro děti občerstvení.

 


Zobraz / Skyj

OPRAVA SILNICE

Mrazivá zima a čilý stavební ruch poznamenaly silnici k vlakové zastávce tak, že zastupitelstvo rozhodlo o její opravě. Při té příležitosti se také udělalo parkoviště před obecním úřadem.
Na fotografiích je vidět stav před opravou a po ní.


Zobraz / Skyj

Staročeské máje

Tradiční stavění obecní máje proběhlo tentokrát 2. května. Krásně ozdobená máj zdobila obec až do 23. května, kdy se uskutečnila obchůzka vesnice s ozdobenými májkami a kapelou pana Vernera. U každého domu se zahrála písnička podle přání majitelů a postavila májka, Celé odpoledne bylo zakončené posezením s hudbou a losováním. Letos získal máj pan Bříza.

 


Zobraz / Skyj

Čarodějnice 2009

Tradiční pálení čarodějnic se vydařilo. Přálo nám i počasí, takže děti si v pohodě prošly „Stezku odvahy“. Na jejím konci dostaly sladkou odměnu a hit letošních čarodějnic „ magické svítící náramky“, které děti ochránily od všech strašidel. Pak už se zapálil oheň, povídalo se, popíjelo a jedlo. Zazněla i kytara a písničky. A na závěr byl hezký ohňostroj.

 


Zobraz / Skyj

VÍKENDY PRO ŽENY

Již dvakrát se sešly ženy a dívky ze Štipoklas a ze Zbraslavic na OÚ ve Štipoklasech. První setkání se uskutečnilo 28.3.09 a druhé 18.4.2009. Pod vedením Kateřiny Šimkové a Hany Vránové se ženy vesele pustily do díla a za pomoci sava a barev vznikala krásná díla. /viz foto/.